Vissza a fõoldalra »

Hírek

SIKEREKBEN BŐVELKEDŐ FEBRUÁRI HÓNAP

Február nagyon sikeres hónap volt az egyesület életében. A hónap hatodik napján, Kecskeméten megrendezésre
került Országos Történelmi terem OB-n, vadászreflex szenior kategóriában Berta Pali Országos Bajnoki Címet nyert.
A hónap tizenhetedik napján megrendezésre kerülő Történelmi Terem EB-n Berta Pali elnyerte kategóriájában az Európa Bajnoki címet.
Tizenkilencedikén a 3D Terem EB-n Ványi Márk Európa Bajnoki címet nyert, testvére Ványi Marcell negyedik és Berta Pali pedig harmadik helyezést ért el.
A sorozat nem ért véget, a huszonegyedikén megrendezésre kerülő IFAA Terem EB-n Valicsek László 2.
Bacskó Zoltán 3.
Mikulásik Ottó 4.
Fodor Gergő 5.
Fodor Erzsébet 7.
Wenger Attila 7.
Konradek Nándor 9.
Kottek Krisztián 11. helyezést ért el kategóriájában.
Azt gondolnánk, más már nem fér bele ebbe a hónapba, de huszonhetedikén és huszonnyolcadikán is remekeltünk a Mogyoródon megrendezésre kerülő terem kvalifikációs versenyen.
Konradek Nándor 17.
Kottek Krisztián 19. lett saját kategóriájában.
Gratulálunk nektek, büszkék vagyunk rátok!

MEDITOP KUPA

Idén először vettünk részt egyesületünkkel az immár 28. alkalommal megrendezett Meditop Kupán, ahol íjászaink sok érmet szereztek. A CSIHE által rendezett verseny nagyon jó hangulatú volt, sok változatos célon mérhettük össze tudásunk más egyesületek íjászaival és sok új barátságot kötöttünk. Köszönjük a szervezőknek!
A versenyen készült képek a Galériában megtekinthetők.

7. VERSENYSZITUÁCIÓS EDZÉS MOGYORÓDON

Tovább a közös úton!
November 15-én a Szent Lászó IE szervezésében hetedik alkalommal került megrendezésre versenyszituációs edzés Mogyoródon.
A sorozat idei rendezvényén rekord számú utánpótlás nevelő egyesület és
versenyző vett részt. Kilenc egyesület több mint száz versenyzője mérhette össze
tudását és ismerkedhetett a versenyzés szabályaival. A hangulat nagyon jó volt,
a résztvevők sokat tanulhattak, jót versenyezhettek és finom ebédet ehettek a remek szervezésnek köszönhetően. Az edzőkön kívül Tom Bil volt szövetségi kapitány is segítette a sportággal kapcsolatos tudnivalók elsajátítását a tanulni vágyó íjászoknak.
A rendezvény sikere bebizonyította, hogy néhány lelkes egyesület is képes
önállóan, a szövetség támogatása nélkül is sikeres utánpótlásképzést véghezvinni Magyarországon.
Köszönjük az RKSK barátjának, Kamarás Szilárdnak és a Szent László IE tagjainak, hogy ott lehettünk és együtt edzhettünk!

A fényképek az alábbi linkre kattintva nézhetők meg:
7. Versenyszituációs edzés

I. RKSK PÁLYAÍJÁSZ KUPA

Szeptember 6-án rendeztük egyesületünk első pályaíjász versenyét.
A meghívásos versenyre 70 íjász érkezett az ország számos pontjáról.
A megmérettetésen szakosztályunk íjászai 9 arany, 3 ezüst és 2 bronzérmet szereztek. Gratulálunk nekik!
Köszönjük szponzorainknak, Rákosmente Önkormányzatának, a Szent László Íjász Egyesületnek, a Rauch Hungária Kft-nek, a Segafredo Zanetti Hungária Kft-nek,
a Papp Hús Csemege Kft-nek és a Pizza Forte Kft-nek a verseny megrendezéséhez nyújtott támogatást!
Reméljük versenyünkkel hagyományt teremtünk és jövőre ismét sokan eljönnek a Rákosmente Pályaíjász Kupára!
Hajrá RKSK!
I. Rákosmente Pályaíjász Kupa

VENDÉGSÉGBEN SZILÁRDNÁL

Július hetedike nagyszerű nap volt az egyesület életében.
Reggel az Országos Bajnokságon kezdtünk, ahol Valicsek Lacit
és Farkas Viktort buzdítottuk, majd átutaztunk Mogyoródra, ahol Kamarás Szilárd meghívására a Szent László I.E. táborát látogattuk meg. Csodálatosan éreztük magunkat, jókat
játszottunk, finomakat ettünk és természetesen sokat fürödtünk, amit az ifjabb korosztályok felettébb élveztek.
Este fáradtan, de remek emlékekkel indultunk haza.
Vendégségben Szilárdnál

DIÁKOLIMPIADÖNTŐ

A június 20-i hétvége remek két nap volt az egyesület életében.
Szombaton Valicsek László és Mikulásik Ottó nyert aranyérmet a GP2 Malév Kupán teljes illetve rövidtávon, majd vasárnap a gyerekek szerepeltek remekül a Diákolimpia döntőjén.
Diákolimpia döntő

6. VERSENYSZITUÁCIÓS EDZÉS MOGYORÓDON

Ma ismét részt vettünk a Szent László IE által immár hatodszorra megrendezett
versenyszituációs edzésen. Meglepetésünkre érkezésünkkor Kamarás Szilád mellett
Tom Bil volt szövetségi kapitány fogadott bennünket.
Következő meglepetés a változatos célokkal megépített, kihívásokkal teletűzdelt pálya volt. A közös bemelegítés után mindenki beállt a saját lőállásába és megkezdte a 2 x 16 célos versenyt.
A gyerekek és a felnőttek is nagyon élvezték a különleges, ötletes célokat.
A verseny közben Tom Bil instrukciókkal segítette az íjászok apraját- nagyját.
A nap végén Tom Bil-nek ajándékoztunk egy pólót, melyet mindenki aláírt, ezzel kifejezve köszönetünket az értünk, íjászokért végzett önzetlen munkájáért.
A résztvevő egyesületek komoly munkát fektetnek az utánpótlás képzésbe, amihez
Tom Bil a továbbiakban is felajánlotta segítségét.
Reméljük következő közös edzésünkön még több egyesület fog részt venni, így biztosítva közös célunk, a magyar íjászat utánpótlásának fellendítését.
Köszönjük Szilárd, köszönjük Szent László IE!

VII. MERI SPORTNAP

2015. április 25-én immár hetedik alkalommal került megrendezésre a MERI sportnap,
azzal a céllal, hogy a mozgáskorlátozott, fogyatékos emberek megismerhessék
és kipróbálhassák azokat a sportokat, amelyeket ők is űzhetnek.
A sportnapon – amelynek az OORI adott helyet – közel húsz sportággal ismerkedhettek meg az érdeklődők, köztük az íjászattal is. Ezt a sportágat idén is, mint már évek óta, Valicsek László és csapata mutatta be az érdeklődőknek.
A bemutatón segítséget nyújtott Kamarás Szilárd és Kurfis Ákos is, a Szent László Í.E. képviseletében.
A sportnap házigazdája, Dani Gyöngyi ötszörös ezüstérmes paralimpikon vívó,
védnöke pedig Illés Fanni paralimpikon úszó, kerekesszékes szépségkirálynő volt.
A program célja – amellett, hogy a mozgáskorlátozott fiatalokban felkeltse az igényt a mozgásra és a testedzésre – az is, hogy utánpótlást toborozzon a hazai paralimpiai csapatnak. A sportnapon évről-évre több százan vesznek részt.
Hazánkban közel 250 ezer mozgáskorlátozott ember él, közülük mintegy négy-ötszáz
fő rendelkezik sportigazolvánnyal. A rendezvényen készült képeken láthatjátok, milyen sokan megbirkóznak a gyakran lehetetlennek tűnő feladattal, példát mutatva ezzel egészséges embertársaiknak is!
VII. MERI Sportnapról összefoglaló video

SULI ÍJÁSZ BAJNOKSÁG

2015. május 10-én került megrendezésre a Suli Íjász Bajnokság pest megyei fordulója,
mely egyben a Diákolimpia selejtezője is volt. Egyesületünk sikeresen szerepelt,
legtöbb gyermekünknek ez volt az első versenye.